Kulečníky od výrobce z první ruky Hotline: +420 773 220 110
Vítáme Vás můžete se přihlásit nebo vytvořit účet

Deprecated: Non-static method JSite::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /domains1/gh43116300/public/www_root/templates/gk_instyle/lib/framework/helper.layout.php on line 164

Deprecated: Non-static method JApplication::getMenu() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /domains1/gh43116300/public/www_root/includes/application.php on line 536

Časté dotazy

Nač se ptáte při koupi kulečníku

Co je dobré vědět a znát při pořizování kulečníku. Dozvíte se např. jak velký by měl být prostor pro vybraný kulečníkový stůl ap. Poradenský servis - nejčastější otázky

5.Tipů jak vybrat správný kulečník

5. Tipů jak vybrat správný kulečník

Při výběru nových i starých kulečníkových stolů je mít na paměti následující zásady pro spokojený nákup.

1. Hrací plocha

Nejdůležitější je hrací plocha. Vždy se ptejte z jakého materiálu je. Nejlepší je břidlice alternativně mramor. Hrací plocha z dřevotřísky či lamina osobně nepokládám za kulečníkový stůl, ale hračku.

V reklamních případech dřevotřísková deska je možná. Dále existuje vysoce interiérový kulečníkový stůl ze skla nebo plastu. Toto jsou takové špeky, že nepředpokládám masové rozšíření těchto typů kulečníkových stolů.

2. Sukna na hrací ploše a mantinelech 

Doporučuji na každý typ kulečníkového stolu to správné sukno.

Na karambol - karambolové plátno

Na pool - poolové plátno

Na snooker - snookerové plátno

Na pyramidu - pyramidové

Každé plátno má svou specifiku pro danou hru.

3. Mantinely

Při výběru kulečníků se ptejte jaké mantinely jsou použité. Zejména u starších kulečníků je důležité, aby mantinely byly pružné. Jinak budete muset investovat do výměny nových mantinelů včetně nového potažení. Což je potřeba připočítat k investici při nákupu staršího stolu.

4. Vyvažování

Je důležité, aby kulečník měl vyvažování v nohách nebo pod deskou nebo kombinaci obojího. Případně může se vyvažovat břidlice pomocí klínků. Nejčastěji se toto vyvažování provádí u snookerových stolů. Vyvažování vícedílných břidlicových desek již svěřte odborníkům.

5. Materiál na kulečníkovém stole

Nejlepší použitý materiál na kulečník je samozřejmě dřevo. Vrchní mantinely, ať jsou vyrobeny z tvrdého dřeva,  mořené a lakované. Boky můžou být lamino, nohy lamino nebo masív.

 

Než si kulečník pořídíte

1. Jaké jsou možnosti výběru kulečníkového stolu?

Kulečníkový stůl se vybírá ze základních typů kulečníkových stolů
a) Karambolový stůl ( bezděrový ) - hraje se se 3 nebo 4 koulemi o průměru 61,5mm. Při hře se počítají tzv.karamboly ( dotyky jednotlivých koulí mezi sebou ) na počítadle
b) Poolový stůl (děrový ) - hraje se se 16 barevnými koulemi o průměru 57,2 mm.
Při hře se snaží hráč co nejrychleji "vnořit" své koule do kapes
c) Snookerový stůl - anglická hra s 22 barevnými koulemi, počítání na body, koule jsou o průměru 52,4mm
d) Pyramidový stůl - ruská hra s 16 koulemi o průměru 68 mm, počítání na body

Číst dál

Výroba kulečníku

Výroba kulečníkového stolu

Postup výroby našich kulečníků

Cítíme se odpovědní k trendovým otázkám na současném trhu kulečníků. Vyrábíme kulečníkové stoly všech typů a rozměrů. Naše stoly prodáváme do domácností, heren, firem, sportovních klubů, exkluzivních prostor. Jsou to klasické typy, moderní designy do interiérů za použití ať exkluzívního dřeva, tak i jiných materiálů, kov, sklo aj. Spolupracujeme s architekty , designéry.

Každou zakázku řešíme s klientem individuálně tak abychom naplnili jeho očekávání a přání zahrát si na kvalitním stole. Vyrábíme kulečníkové stoly pro "každou kapsu".

Číst dál

Jak nakupovat

Jak jednoduše nakoupit

Toto je ukázková informační stránka, kde Vám popisujeme, jak je jednoduché a pohodlné nakupovat u billiard.cz.

Číst dál

Repasované kulečníky

Repasované kulečníky bazar

Provádíme citlivé repase a renovace Vašich starých kulečníkových stolů, kde na Vás dýchne um starých mistrů a neobyčejná kvalita vybíraného dřeva.

Číst dál

Pomoc
Sledujte nás
Optimalizováno
  • iPhone App
  • Android App
  • Tablety
  • Desktop

Přihlásit k odběru NEWSLETTERu

Přihlásit nebo registrovat

fb iconPřihlásit Facebook účtem